Welcome to

Top Finishers in Lakefront 10 Miler

Finisher Count: 16
Male
  1. Ricardo Martinez
  2. Matthew Jeromin
  3. James Robertson
  4. Matthew Abbott
  5. Mark Przybyla
Female
  1. Ann Schaefers-Coles
  2. Veronika Urban
  3. Grace Wasielewski
  4. Barb McGovern
  5. Karen Sersen
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Grace Wasielewski
  3. Ricardo Martinez
  4. Matthew Abbott
  5. Ann Schaefers-Coles
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 1
Male
Alpha Division
  1. Matthew Jeromin
  2. James Robertson
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Jason Moderi
  6. Frank Cira
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Joe Vukits
  3. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Grace Wasielewski
  4. Barb McGovern
  5. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. James Robertson
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Jason Moderi
  3. Volker Rose
  4. Frank Cira

Top Finishers in BoA Shamrock Shuffle

Finisher Count: 27
Male
  1. Leo Jimenez
  2. James Robertson
  3. Matthew Jeromin
  4. Jonathan Cain
  5. Scott Baltes
  6. Paul Harris
  7. Matthew Abbott
Female
  1. Ann Schaefers-Coles
  2. Barb McGovern
  3. Jenny Randolph
  4. Tricia McGinn
  5. Diane Cain
  6. Jackie Damato
  7. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Ann Schaefers-Coles
  3. Paul Harris
  4. James Robertson
  5. Matthew Abbott
  6. Scott Baltes
  7. Leo Jimenez
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
  1. Matthew Jeromin
  2. James Robertson
  3. Leo Jimenez
  4. Jonathan Cain
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Scott Baltes
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Jason Moderi
  9. Paul Harris
  10. Frank Cira
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Joe Vukits
  3. Steve Breese
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Israel Alberto
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Barb McGovern
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Grace Wasielewski
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Jackie Damato
Beta Division
  1. Nicole Vukits
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Grace Wasielewski
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. James Robertson
  7. Scott Baltes
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Leo Jimenez
  3. Frank Cira
  4. Jason Moderi
  5. Volker Rose
  6. Jonathan Cain
  7. Steve Breese

Top Finishers in Race That's Good for Life

Finisher Count: 23
Male
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Matthew Abbott
  5. Craig Gunby
  6. Richard Siok Jr
  7. Ivan Yank
  8. Ian Rogenski
  9. Ray Gobis
  10. Kelly McGovern
Female
  1. Ann Schaefers-Coles
  2. Leslie Kelpsch
  3. Rachel Meiner
  4. Jenny Randolph
  5. Kathy Barlow
  6. Barb McGovern
  7. Erin Keating
  8. Jennifer Hill
  9. Jackie Damato
  10. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. James Robertson
  3. Ann Schaefers-Coles
  4. Matthew Abbott
  5. Steve Breese
  6. Jonathan Cain
  7. Ray Gobis
  8. Kelly McGovern
  9. Kathy Barlow
  10. Jackie Damato
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Matthew Jeromin
  3. Jonathan Cain
  4. Leo Jimenez
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Steve Breese
  7. Scott Baltes
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Ivan Yank
  10. Jason Moderi
  11. Paul Harris
  12. Frank Cira
  13. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Ray Gobis
  3. Joe Vukits
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Israel Alberto
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Barb McGovern
  4. Leslie Kelpsch
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Kathy Barlow
  8. Grace Wasielewski
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jennifer Hill
  12. Jackie Damato
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Nicole Vukits
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Grace Wasielewski
  6. Paul Harris
  7. Steve Breese
  8. Jonathan Cain
  9. Ray Gobis
  10. Scott Baltes
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Kathy Barlow
  3. Leo Jimenez
  4. Frank Cira
  5. Jason Moderi
  6. Jackie Damato
  7. Volker Rose

Top Finishers in Ravenswood Run 5K

Finisher Count: 11
Male
  1. Leo Jimenez
  2. James Robertson
  3. Steve Breese
  4. Frank Cira
  5. Israel Alberto
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Rachel Meiner
  3. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. James Robertson
  4. Leo Jimenez
  5. Frank Cira
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Leo Jimenez
  3. Matthew Jeromin
  4. Jonathan Cain
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Steve Breese
  7. Scott Baltes
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Ivan Yank
  10. Frank Cira
  11. Jason Moderi
  12. Paul Harris
  13. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Israel Alberto
  2. Volker Rose
  3. Ray Gobis
  4. Joe Vukits
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Barb McGovern
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Leslie Kelpsch
  6. Grace Wasielewski
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Kathy Barlow
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jennifer Hill
  12. Jackie Damato
  13. Nicole Vukits
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Grace Wasielewski
  6. Paul Harris
  7. Steve Breese
  8. Jonathan Cain
  9. Ray Gobis
  10. Scott Baltes
Beta Division
  1. Leo Jimenez
  2. Frank Cira
  3. Matthew Jeromin
  4. Kathy Barlow
  5. Jason Moderi
  6. Jackie Damato
  7. Volker Rose
  8. Israel Alberto

Top Finishers in Soldier Field 10 Mile

Finisher Count: 19
Male
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Scott Baltes
  4. Frank Cira
  5. Israel Alberto
  6. Mark Przybyla
  7. Harish Pai
  8. Joe Vukits
  9. Dave Schaefers
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Ann Schaefers-Coles
  3. Lily Jeromin
  4. Kathy Barlow
  5. Jennifer Hill
  6. Diane Cain
  7. Lisa Matik
  8. Carole Clemente
  9. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. James Robertson
  4. Scott Baltes
  5. Frank Cira
  6. Jonathan Cain
  7. Kathy Barlow
  8. Israel Alberto
  9. Ann Schaefers-Coles
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Leo Jimenez
  4. Matthew Jeromin
  5. Steve Breese
  6. Scott Baltes
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Frank Cira
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Israel Alberto
  11. Ivan Yank
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Paul Harris
  14. Jason Moderi
  15. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Joe Vukits
  2. Volker Rose
  3. Ray Gobis
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Barb McGovern
  4. Kathy Barlow
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Leslie Kelpsch
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Nicole Vukits
  12. Jennifer Hill
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jackie Damato
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. James Robertson
  3. Grace Wasielewski
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Steve Breese
  7. Jonathan Cain
  8. Paul Harris
  9. Scott Baltes
  10. Frank Cira
  11. Kathy Barlow
  12. Ray Gobis
  13. Israel Alberto
  14. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Leo Jimenez
  2. Matthew Jeromin
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Jason Moderi
  5. Volker Rose
  6. Jackie Damato
  7. Nicole Vukits

Top Finishers in Run for the Animals 10K

Finisher Count: 15
Male
  1. James Robertson
  2. Steve Breese
  3. Mark Przybyla
  4. Robert Klawans
  5. Joe Vukits
  6. Kelly McGovern
  7. Daniel Pintar
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Barb McGovern
  4. Rachel Meiner
  5. Jackie Damato
  6. Carole Clemente
  7. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. James Robertson
  4. Robert Klawans
  5. Steve Breese
  6. Barb McGovern
  7. Kelly McGovern
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 4
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Scott Baltes
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Frank Cira
  10. Israel Alberto
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Joe Vukits
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Ivan Yank
  15. Paul Harris
  16. Jason Moderi
  17. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Ray Gobis
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Barb McGovern
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Kathy Barlow
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Leslie Kelpsch
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Nicole Vukits
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Jennifer Hill
  14. Jackie Damato
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Steve Breese
  7. Jonathan Cain
  8. Paul Harris
  9. Scott Baltes
  10. Frank Cira
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Kathy Barlow
  13. Ray Gobis
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Israel Alberto
  16. Barb McGovern
Beta Division
  1. Leo Jimenez
  2. Matthew Jeromin
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Jackie Damato
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Jason Moderi
  7. Volker Rose
  8. Nicole Vukits
  9. Joe Vukits

Top Finishers in Downers Grove 5 Miler

Finisher Count: 13
Male
  1. James Robertson
  2. Paul Harris
  3. Steve Breese
  4. Frank Cira
  5. Volker Rose
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Rachel Meiner
  3. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. James Robertson
  3. Paul Harris
  4. Craig Gunby
  5. Frank Cira
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 4
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Scott Baltes
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Frank Cira
  10. Israel Alberto
  11. Paul Harris
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Joe Vukits
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Ivan Yank
  16. Jason Moderi
  17. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Ray Gobis
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Barb McGovern
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Kathy Barlow
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Leslie Kelpsch
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Nicole Vukits
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Jennifer Hill
  14. Jackie Damato
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Steve Breese
  7. Paul Harris
  8. Jonathan Cain
  9. Scott Baltes
  10. Frank Cira
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Kathy Barlow
  13. Ray Gobis
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Israel Alberto
  16. Barb McGovern
Beta Division
  1. Leo Jimenez
  2. Matthew Jeromin
  3. Volker Rose
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Jackie Damato
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Jason Moderi
  8. Nicole Vukits
  9. Joe Vukits

Top Finishers in Elmhurst 4 on the 4th

Finisher Count: 39
Male
  1. Brendan Thielsen
  2. James Robertson
  3. Leo Jimenez
  4. Ricardo Martinez
  5. Jonathan Cain
  6. Matthew Jeromin
  7. Scott Baltes
  8. Eric Erspamer
  9. Paul Harris
  10. Israel Alberto
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Rachel Meiner
  4. Emily Pauli
  5. Leslie Kelpsch
  6. Tricia McGinn
  7. Kathy Barlow
  8. Erin Keating
  9. Naomi Jones
  10. Jackie Damato
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. James Robertson
  3. Paul Harris
  4. Ricardo Martinez
  5. Scott Baltes
  6. Brendan Thielsen
  7. Leo Jimenez
  8. Robert Klawans
  9. Craig Gunby
  10. Jonathan Cain
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 5
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Leo Jimenez
  4. Steve Breese
  5. Matthew Jeromin
  6. Scott Baltes
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Brendan Thielsen
  10. Frank Cira
  11. Israel Alberto
  12. Paul Harris
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Joe Vukits
  15. Ivan Yank
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Ray Gobis
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Leslie Kelpsch
  7. Kathy Barlow
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Nicole Vukits
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Jackie Damato
  14. Jennifer Hill
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Paul Harris
  6. Scott Baltes
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Steve Breese
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Jonathan Cain
  11. Frank Cira
  12. Brendan Thielsen
  13. Leo Jimenez
  14. Kathy Barlow
  15. Ray Gobis
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Israel Alberto
  18. Barb McGovern
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Volker Rose
  3. Jackie Damato
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Jason Moderi
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Nicole Vukits
  8. Joe Vukits

Top Finishers in NU Run for Walk 4.1 Miles

Finisher Count: 11
Male
  1. Steve Breese
  2. Paul Harris
  3. Mark Przybyla
  4. Craig Gunby
  5. Robert Klawans
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Rachel Meiner
  4. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. Paul Harris
  4. Craig Gunby
  5. Robert Klawans
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 5
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Scott Baltes
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Brendan Thielsen
  10. Paul Harris
  11. Frank Cira
  12. Israel Alberto
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Joe Vukits
  15. Ivan Yank
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Volker Rose
  2. Ray Gobis
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Leslie Kelpsch
  7. Kathy Barlow
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Nicole Vukits
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Jackie Damato
  14. Jennifer Hill
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Scott Baltes
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Steve Breese
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Jonathan Cain
  11. Frank Cira
  12. Brendan Thielsen
  13. Leo Jimenez
  14. Kathy Barlow
  15. Ray Gobis
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Israel Alberto
  18. Barb McGovern
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Volker Rose
  3. Jackie Damato
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Jason Moderi
  7. Nicole Vukits
  8. Joe Vukits

Top Finishers in Windrunner 10K

Finisher Count: 20
Male
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Eric Erspamer
  5. Jason Moderi
  6. Frank Cira
  7. Volker Rose
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Rachel Meiner
  4. Mariposa Brant
  5. Barb McGovern
  6. Jackie Damato
  7. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. James Robertson
  4. Craig Gunby
  5. Robert Klawans
  6. Jason Moderi
  7. Frank Cira
See All Fast Trackers | Official Results: Overall Results / Age-Group Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 6
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Scott Baltes
  8. Frank Cira
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Brendan Thielsen
  11. Paul Harris
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Jason Moderi
  14. Israel Alberto
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Joe Vukits
  17. Volker Rose
  18. Ivan Yank
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Ray Gobis
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Leslie Kelpsch
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Kathy Barlow
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Nicole Vukits
  12. Jackie Damato
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jennifer Hill
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Steve Breese
  8. Scott Baltes
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Frank Cira
  11. Jonathan Cain
  12. Brendan Thielsen
  13. Leo Jimenez
  14. Jason Moderi
  15. Volker Rose
  16. Kathy Barlow
  17. Ray Gobis
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Barb McGovern
  20. Israel Alberto
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Jackie Damato
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Nicole Vukits
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Joe Vukits

Top Finishers in Alpine Half-Marathon

Finisher Count: 10
Male
  1. Jonathan Cain
  2. Israel Alberto
  3. Steve Breese
  4. Robert Klawans
  5. Craig Gunby
Female
  1. Veronika Urban
  2. Maria Torres
  3. Grace Wasielewski
  4. Carole Clemente
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Craig Gunby
  3. Robert Klawans
  4. Jonathan Cain
  5. Israel Alberto
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 6
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Scott Baltes
  8. Frank Cira
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Israel Alberto
  11. Brendan Thielsen
  12. Paul Harris
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jason Moderi
  16. Joe Vukits
  17. Volker Rose
  18. Ivan Yank
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Ray Gobis
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Leslie Kelpsch
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Kathy Barlow
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Nicole Vukits
  12. Jackie Damato
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jennifer Hill
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Steve Breese
  8. Scott Baltes
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Jonathan Cain
  11. Frank Cira
  12. Brendan Thielsen
  13. Leo Jimenez
  14. Jason Moderi
  15. Volker Rose
  16. Kathy Barlow
  17. Ray Gobis
  18. Israel Alberto
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Barb McGovern
Beta Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Jackie Damato
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Nicole Vukits
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Joe Vukits

Top Finishers in Park Ridge Charity Classic 5K

Finisher Count: 19
Male
  1. Brendan Thielsen
  2. Matthew Jeromin
  3. James Robertson
  4. Leo Jimenez
  5. Steve Breese
Female
  1. Veronika Urban
  2. Rachel Meiner
  3. Jackie Damato
  4. Diane Cain
  5. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. James Robertson
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Jeromin
  4. Leo Jimenez
  5. Brendan Thielsen
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 7
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Brendan Thielsen
  8. Scott Baltes
  9. Frank Cira
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Israel Alberto
  12. Paul Harris
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jason Moderi
  16. Joe Vukits
  17. Volker Rose
  18. Ivan Yank
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Ray Gobis
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Leslie Kelpsch
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Kathy Barlow
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jackie Damato
  12. Nicole Vukits
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jennifer Hill
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Steve Breese
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Scott Baltes
  10. Jonathan Cain
  11. Frank Cira
  12. Leo Jimenez
  13. Brendan Thielsen
  14. Jason Moderi
  15. Matthew Jeromin
  16. Volker Rose
  17. Kathy Barlow
  18. Ray Gobis
  19. Israel Alberto
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Barb McGovern
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Jackie Damato
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Nicole Vukits
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Joe Vukits

Top Finishers in Chicago Marathon

Finisher Count: 21
Male
  1. Frank Cira
  2. Israel Alberto
  3. Craig Gunby
  4. Ferdinand Marasigan
  5. Ivan Yank
  6. Volker Rose
Female
  1. Veronika Urban
  2. Griselda Monsivais
  3. Tricia McGinn
  4. Alejandra Belmonte
  5. Jean Link
  6. Carole Clemente
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. Frank Cira
  3. Volker Rose
  4. Ferdinand Marasigan
  5. Veronika Urban
  6. Israel Alberto
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 7
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Leo Jimenez
  5. Frank Cira
  6. Matthew Jeromin
  7. Israel Alberto
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Scott Baltes
  10. Brendan Thielsen
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Paul Harris
  13. Volker Rose
  14. Ivan Yank
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Joe Vukits
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Ray Gobis
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. David Kadolph
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Leslie Kelpsch
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Kathy Barlow
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jackie Damato
  12. Nicole Vukits
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jennifer Hill
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Xxxx Xxxxxx
  23. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Paul Harris
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Frank Cira
  8. Steve Breese
  9. Scott Baltes
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jonathan Cain
  12. Volker Rose
  13. Leo Jimenez
  14. Brendan Thielsen
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Jason Moderi
  17. Israel Alberto
  18. Matthew Jeromin
  19. Ray Gobis
  20. Kathy Barlow
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Barb McGovern
Beta Division
  1. Jackie Damato
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Ivan Yank
  4. Nicole Vukits
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Joe Vukits
  7. Xxxx Xxxxxx

Top Finishers in Lake Bluff Pumpkin Chase 5K

Finisher Count: 10
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Steve Breese
  3. Frank Cira
  4. Craig Gunby
  5. Robert Klawans
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Rachel Meiner
  4. Karen Sersen
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Jeromin
  4. Robert Klawans
  5. Frank Cira
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Final Rankings — 2016

Best Scores Count: 8
Male
Alpha Division
  1. James Robertson
  2. Jonathan Cain
  3. Steve Breese
  4. Matthew Jeromin
  5. Frank Cira
  6. Leo Jimenez
  7. Israel Alberto
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Scott Baltes
  10. Brendan Thielsen
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Paul Harris
  13. Volker Rose
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Ivan Yank
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Joe Vukits
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Ray Gobis
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. David Kadolph
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Grace Wasielewski
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Barb McGovern
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Leslie Kelpsch
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Kathy Barlow
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jackie Damato
  12. Nicole Vukits
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Jennifer Hill
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Xxxx Xxxxxx
  23. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. James Robertson
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Paul Harris
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Frank Cira
  8. Steve Breese
  9. Scott Baltes
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Jonathan Cain
  12. Volker Rose
  13. Matthew Jeromin
  14. Leo Jimenez
  15. Brendan Thielsen
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Israel Alberto
  19. Ray Gobis
  20. Kathy Barlow
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Barb McGovern
Beta Division
  1. Jackie Damato
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Ivan Yank
  4. Nicole Vukits
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Joe Vukits
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx

Methodology

See the Rankings page for a complete description of the methodology formula.

About Racer Rankings

The above are automatically calculated rankings of racers who have competed in one or more CARA Circuit Races. Only members who have entered their results into the website are represented. These rankings are for fun, and are not intended to be used in any official capacity as certification of results or as proof of any achievement or record.