Welcome to

Top Finishers in S-NO-W Fun Run!

Finisher Count: 17
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Christopher Schiel
  3. Jonathan Cain
  4. Richard Siok Jr
  5. Brian Sweney
  6. Marcin Budzik
  7. Shane Petrelli
Female
  1. Heather Hayes
  2. Leslie Kelpsch
  3. Cherish Hairrell
  4. Donna Glade
  5. Jennifer Hill
  6. Diane Cain
  7. Toni Peinado
Age-Graded
  1. Brian Sweney
  2. Matthew Jeromin
  3. Christopher Schiel
  4. Jonathan Cain
  5. Richard Siok Jr
  6. Marcin Budzik
  7. Dan Dworzynski
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 1
Male
Alpha Division
  1. Matthew Jeromin
  2. Christopher Schiel
  3. Jonathan Cain
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Brian Sweney
  6. Marcin Budzik
  7. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Heather Hayes
  2. Leslie Kelpsch
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Donna Glade
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Brian Sweney
  2. Matthew Jeromin
  3. Christopher Schiel
  4. Jonathan Cain
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Marcin Budzik
  7. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Donna Glade
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Leslie Kelpsch
  5. Heather Hayes

Top Finishers in BoA Shamrock Shuffle

Finisher Count: 34
Male
  1. Brendan Thielsen
  2. Jeff Miller
  3. Israel Alberto
  4. Frank Cira
  5. Christopher Schiel
  6. James Robertson
  7. Matthew Jeromin
  8. Jason Moderi
  9. Richard Siok Jr
  10. Brian Sweney
Female
  1. Marie Billen
  2. Grace Wasielewski
  3. Candace Draves
  4. Jill Creaney
  5. Leslie Kelpsch
  6. Amanda Hamilton
  7. Heather Hayes
  8. Natasha Alley
  9. Amy Hibbard
  10. Kathy Barlow
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Brendan Thielsen
  4. Frank Cira
  5. Marie Billen
  6. Jeff Miller
  7. James Robertson
  8. Israel Alberto
  9. Jason Moderi
  10. Christopher Schiel
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
  1. Christopher Schiel
  2. Matthew Jeromin
  3. Brendan Thielsen
  4. Jeff Miller
  5. Israel Alberto
  6. Frank Cira
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. James Robertson
  9. Jonathan Cain
  10. Brian Sweney
  11. Jason Moderi
  12. Marcin Budzik
  13. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Leslie Kelpsch
  2. Heather Hayes
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Grace Wasielewski
  5. Candace Draves
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Amanda Hamilton
  9. Donna Glade
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Natasha Alley
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Kathy Barlow
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Jackie Damato
  3. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Brian Sweney
  2. Grace Wasielewski
  3. Brendan Thielsen
  4. Frank Cira
  5. Matthew Jeromin
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Christopher Schiel
  8. Jeff Miller
  9. Jonathan Cain
  10. James Robertson
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Israel Alberto
  13. Jason Moderi
  14. Marcin Budzik
  15. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Jackie Damato
  3. Donna Glade
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Leslie Kelpsch
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Heather Hayes
  8. Kathy Barlow

Top Finishers in The Good Life Race 5K

Finisher Count: 32
Male
  1. Brendan Thielsen
  2. Jonathan Cain
  3. James Robertson
  4. Frank Cira
  5. Steve Breese
  6. Brian Sweney
  7. Kamden Romano
  8. Joe Vukits
  9. Marcin Budzik
  10. Timothy Osten
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Candace Draves
  3. Amanda Hamilton
  4. Heather Hayes
  5. Natasha Alley
  6. Maggie Meersman
  7. Amy Hibbard
  8. Pamela Kowalczyk
  9. Erin Keating
  10. Alejandra Belmonte
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Brendan Thielsen
  4. Frank Cira
  5. James Robertson
  6. Jonathan Cain
  7. Jackie Damato
  8. Steve Breese
  9. Rick Tsang
  10. Kelly McGovern
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
  1. Brendan Thielsen
  2. Jonathan Cain
  3. Frank Cira
  4. James Robertson
  5. Christopher Schiel
  6. Matthew Jeromin
  7. Jeff Miller
  8. Israel Alberto
  9. Brian Sweney
  10. Steve Breese
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Marcin Budzik
  14. Joe Vukits
  15. Jason Moderi
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Blake Boeing
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Candace Draves
  3. Heather Hayes
  4. Amanda Hamilton
  5. Leslie Kelpsch
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Natasha Alley
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Donna Glade
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Kathy Barlow
  19. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Jackie Damato
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Nicole Vukits
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Brendan Thielsen
  4. Frank Cira
  5. James Robertson
  6. Jonathan Cain
  7. Matthew Jeromin
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Christopher Schiel
  10. Jeff Miller
  11. Jackie Damato
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Steve Breese
  14. Israel Alberto
  15. Marcin Budzik
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Donna Glade
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Leslie Kelpsch
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Kathy Barlow
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Heather Hayes

Top Finishers in Wintrust Lakefront 10 Miler

Finisher Count: 10
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Israel Alberto
  3. Frank Cira
  4. Brian Sweney
  5. Andrew Haack
Female
  1. Heather Hayes
  2. Kathy Barlow
  3. Natasha Alley
Age-Graded
  1. Brian Sweney
  2. Frank Cira
  3. Matthew Jeromin
  4. Israel Alberto
  5. Kathy Barlow
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
  1. Brendan Thielsen
  2. Frank Cira
  3. Matthew Jeromin
  4. Jonathan Cain
  5. James Robertson
  6. Israel Alberto
  7. Christopher Schiel
  8. Brian Sweney
  9. Jeff Miller
  10. Steve Breese
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Marcin Budzik
  14. Jason Moderi
  15. Joe Vukits
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Andrew Haack
  18. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Blake Boeing
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. David Kadolph
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Heather Hayes
  3. Candace Draves
  4. Amanda Hamilton
  5. Leslie Kelpsch
  6. Natasha Alley
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Kathy Barlow
  13. Donna Glade
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Jackie Damato
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Nicole Vukits
Age-Graded
Alpha Division
  1. Brian Sweney
  2. Grace Wasielewski
  3. Frank Cira
  4. Brendan Thielsen
  5. James Robertson
  6. Matthew Jeromin
  7. Jonathan Cain
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Christopher Schiel
  10. Jeff Miller
  11. Israel Alberto
  12. Jackie Damato
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Steve Breese
  15. Marcin Budzik
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Jason Moderi
  18. Kathy Barlow
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Andrew Haack
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Donna Glade
  5. David Kadolph
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Heather Hayes
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Leslie Kelpsch
  13. Natasha Alley

Top Finishers in Soldier Field 10 Mile

Finisher Count: 17
Male
  1. Frank Cira
  2. Jhoan Lino
  3. Brian Sweney
  4. Harish Pai
  5. Joe Vukits
  6. Shane Petrelli
  7. George Pacholok
  8. Dan Dworzynski
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Debbie Sarni
  3. Natasha Alley
  4. Jennifer Hill
  5. Donna Glade
  6. Kathy Barlow
  7. Tina Pater
  8. Nicole Vukits
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Frank Cira
  4. Harish Pai
  5. Jhoan Lino
  6. George Pacholok
  7. Debbie Sarni
  8. Joe Vukits
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
  1. Frank Cira
  2. Matthew Jeromin
  3. Brendan Thielsen
  4. Brian Sweney
  5. Jonathan Cain
  6. Steve Breese
  7. James Robertson
  8. Israel Alberto
  9. Christopher Schiel
  10. Jeff Miller
  11. Joe Vukits
  12. Jhoan Lino
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Harish Pai
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Marcin Budzik
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. David Kadolph
  19. Jason Moderi
  20. George Pacholok
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Andrew Haack
  23. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Blake Boeing
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Heather Hayes
  3. Natasha Alley
  4. Candace Draves
  5. Amanda Hamilton
  6. Leslie Kelpsch
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Donna Glade
  10. Kathy Barlow
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Jackie Damato
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Nicole Vukits
  23. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Frank Cira
  4. Brendan Thielsen
  5. Matthew Jeromin
  6. James Robertson
  7. Jonathan Cain
  8. Steve Breese
  9. Jackie Damato
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Christopher Schiel
  12. Harish Pai
  13. Jeff Miller
  14. Israel Alberto
  15. Jhoan Lino
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. George Pacholok
  18. Marcin Budzik
  19. David Kadolph
  20. Jason Moderi
  21. Xxxx Xxxxxx
  22. Xxxx Xxxxxx
  23. Joe Vukits
  24. Xxxx Xxxxxx
  25. Kathy Barlow
  26. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Andrew Haack
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Donna Glade
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Heather Hayes
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Leslie Kelpsch
  14. Natasha Alley

Top Finishers in Roselle Run for the Roses 5k

Finisher Count: 38
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Jeff Miller
  3. Leo Jimenez
  4. Christopher Schiel
  5. Joshua Duncan
  6. Jonathan Cain
  7. Ivan Yank
  8. Jhoan Lino
  9. Antonio Gonzalez
  10. Steve Breese
Female
  1. Lori Gonzalez
  2. Kathryn Schaefers
  3. Britt Garton Pisto
  4. Chelsea Hunter
  5. Lydia Nadal
  6. Candace Draves
  7. Sarah Wilcox
  8. Patricia Jadran
  9. Amanda Hamilton
  10. Heather Hayes
Age-Graded
  1. Matthew Jeromin
  2. Joshua Duncan
  3. Antonio Gonzalez
  4. Leo Jimenez
  5. Jeff Miller
  6. Christopher Schiel
  7. Jonathan Cain
  8. Kathy Barlow
  9. Ivan Yank
  10. Steve Breese
See All Fast Trackers | Official Results

Log in or become a member to see a lot more details!

Provisional Rankings — 2019

Best Scores Count: 4
Male
Alpha Division
  1. Frank Cira
  2. Matthew Jeromin
  3. Brendan Thielsen
  4. Jonathan Cain
  5. Christopher Schiel
  6. Jeff Miller
  7. Brian Sweney
  8. Steve Breese
  9. James Robertson
  10. Israel Alberto
  11. Jhoan Lino
  12. Joe Vukits
  13. Leo Jimenez
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Harish Pai
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Marcin Budzik
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Ivan Yank
  21. David Kadolph
  22. Jason Moderi
  23. Antonio Gonzalez
  24. George Pacholok
  25. Andrew Haack
  26. Xxxx Xxxxxx
  27. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Xxxx Xxxxxx
  6. Blake Boeing
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
Female
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Heather Hayes
  3. Candace Draves
  4. Natasha Alley
  5. Amanda Hamilton
  6. Leslie Kelpsch
  7. Lori Gonzalez
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Kathryn Schaefers
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Kathy Barlow
  12. Donna Glade
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Xxxx Xxxxxx
  15. Chelsea Hunter
  16. Xxxx Xxxxxx
  17. Xxxx Xxxxxx
  18. Xxxx Xxxxxx
  19. Xxxx Xxxxxx
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. Jackie Damato
  22. Xxxx Xxxxxx
  23. Xxxx Xxxxxx
  24. Patricia Jadran
  25. Xxxx Xxxxxx
  26. Xxxx Xxxxxx
  27. Xxxx Xxxxxx
  28. Xxxx Xxxxxx
  29. Nicole Vukits
  30. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Xxxx Xxxxxx
Age-Graded
Alpha Division
  1. Grace Wasielewski
  2. Brian Sweney
  3. Frank Cira
  4. Matthew Jeromin
  5. Brendan Thielsen
  6. Jonathan Cain
  7. Jeff Miller
  8. Christopher Schiel
  9. James Robertson
  10. Steve Breese
  11. Xxxx Xxxxxx
  12. Antonio Gonzalez
  13. Leo Jimenez
  14. Jackie Damato
  15. Xxxx Xxxxxx
  16. Harish Pai
  17. Israel Alberto
  18. Kathy Barlow
  19. Jhoan Lino
  20. Xxxx Xxxxxx
  21. George Pacholok
  22. Marcin Budzik
  23. David Kadolph
  24. Jason Moderi
  25. Xxxx Xxxxxx
  26. Ivan Yank
  27. Xxxx Xxxxxx
  28. Joe Vukits
  29. Xxxx Xxxxxx
  30. Xxxx Xxxxxx
Beta Division
  1. Xxxx Xxxxxx
  2. Xxxx Xxxxxx
  3. Andrew Haack
  4. Xxxx Xxxxxx
  5. Donna Glade
  6. Xxxx Xxxxxx
  7. Xxxx Xxxxxx
  8. Xxxx Xxxxxx
  9. Xxxx Xxxxxx
  10. Xxxx Xxxxxx
  11. Heather Hayes
  12. Xxxx Xxxxxx
  13. Xxxx Xxxxxx
  14. Lori Gonzalez
  15. Leslie Kelpsch
  16. Kathryn Schaefers
  17. Natasha Alley

Methodology

See the Rankings page for a complete description of the methodology formula.

About Racer Rankings

The above are automatically calculated rankings of racers who have competed in one or more CARA Circuit Races. Only members who have entered their results into the website are represented. These rankings are for fun, and are not intended to be used in any official capacity as certification of results or as proof of any achievement or record.