Welcome to

Top Finishers in BoA Shamrock Shuffle 8K

Finisher Count: 40
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Eric Erspamer
  3. Jonathan Cain
  4. Steve Breese
  5. James Robertson
  6. Jason Moderi
  7. Craig Gunby
  8. Mark Przybyla
  9. Paul Harris
  10. Ray Gobis
Female
  1. Lana Macnider-Lazaridis
  2. Sherri Breese
  3. Erica Alansari
  4. Lily Jeromin
  5. Sarah Peterson
  6. Michelle Gallagher
  7. Jenny Randolph
  8. Marina Peri
  9. Barb McGovern
  10. Beata Strama
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Jeromin
  4. Lana Macnider-Lazaridis
  5. Paul Harris
  6. James Robertson
  7. Jason Moderi
  8. Eric Erspamer
  9. Ray Gobis
  10. Bill Gilmore
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 1
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Race That's Good For Life

Finisher Count: 30
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Ricardo Martinez
  3. Steve Breese
  4. Craig Gunby
  5. Mark Przybyla
  6. Jason Moderi
  7. Paul Harris
  8. Ray Gobis
  9. Robert Klawans
  10. Kelly McGovern
Female
  1. Sherri Breese
  2. Ann Schaefers-Coles
  3. Erica Alansari
  4. Grace Wasielewski
  5. Sarah Peterson
  6. Lily Jeromin
  7. Jenny Randolph
  8. Leslie Kelpsch
  9. Barb McGovern
  10. Marina Peri
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Grace Wasielewski
  3. Craig Gunby
  4. Ann Schaefers-Coles
  5. Matthew Jeromin
  6. Ray Gobis
  7. Ricardo Martinez
  8. Robert Klawans
  9. Jason Moderi
  10. Paul Harris
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Ravenswood Run 5K

Finisher Count: 11
Male
  1. Jonathan Cain
  2. Robert Klawans
  3. Kelly McGovern
  4. Rick Tsang
  5. Frank Cira
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Barb McGovern
  4. Jennifer Hill
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Robert Klawans
  3. Kelly McGovern
  4. Jonathan Cain
  5. Veronika Urban
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 2
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Quarryman Challenge

Finisher Count: 8
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Eric Erspamer
  3. James Robertson
  4. Craig Gunby
  5. Steve Breese
Female
  1. Chimedragchaa Badam
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. James Robertson
  3. Matthew Jeromin
  4. Ray Gobis
  5. Eric Erspamer
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Elgin Valley Fox Trot

Finisher Count: 18
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Leo Jimenez
  3. Craig Gunby
  4. Ricardo Martinez
  5. Steve Breese
  6. Mark Przybyla
Female
  1. Veronika Urban
  2. Ann Schaefers-Coles
  3. Sherri Breese
  4. Kathryn Schaefers
  5. Leslie Kelpsch
  6. Barb McGovern
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. Mark Przybyla
  3. Ann Schaefers-Coles
  4. Robert Klawans
  5. Paul Harris
  6. Eric Erspamer
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 3
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Roselle Run for Roses

Finisher Count: 31
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Matthew Jeromin
  3. James Robertson
  4. Craig Gunby
  5. Jason Moderi
  6. Richard Siok Jr
  7. Mark Przybyla
  8. Paul Harris
  9. Ian Rogenski
  10. Ray Gobis
Female
  1. Veronika Urban
  2. Ann Schaefers-Coles
  3. Grace Wasielewski
  4. Sarah Peterson
  5. Christine Ponka
  6. Michelle Gallagher
  7. Chimedragchaa Badam
  8. Leslie Kelpsch
  9. Jean Link
  10. Donna Glade
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Craig Gunby
  3. Mark Przybyla
  4. Ann Schaefers-Coles
  5. James Robertson
  6. Ray Gobis
  7. Matthew Jeromin
  8. Eric Erspamer
  9. Paul Harris
  10. Bill Gilmore
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 4
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Michelob ULTRA Chicago 13.1 Marathon

Finisher Count: 14
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Robert Klawans
  3. Matthew Abbott
  4. Ray Gobis
  5. Ricardo Solano
  6. Kelly McGovern
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Sarah Peterson
  3. Lily Jeromin
  4. Michelle Gallagher
  5. Leslie Kelpsch
  6. Barb McGovern
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Robert Klawans
  3. Matthew Jeromin
  4. Ray Gobis
  5. Matthew Abbott
  6. Kelly McGovern
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 5
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in 37th Annual DG 5 Miler

Finisher Count: 15
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Craig Gunby
  3. James Robertson
  4. Ricardo Martinez
  5. Jason Moderi
Female
  1. Veronika Urban
  2. Sarah Peterson
  3. Grace Wasielewski
  4. Leslie Kelpsch
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Craig Gunby
  3. James Robertson
  4. Robert Klawans
  5. Ray Gobis
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 5
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Elmhurst 4 on the 4th

Finisher Count: 36
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Jonathan Cain
  3. Scott Baltes
  4. Steve Breese
  5. Mark Przybyla
  6. Paul Harris
  7. Matthew Abbott
  8. Robert Klawans
  9. Ian Rogenski
  10. Israel Alberto
Female
  1. Lana Macnider-Lazaridis
  2. Sherri Breese
  3. Veronika Urban
  4. Ann Schaefers-Coles
  5. Grace Wasielewski
  6. Sarah Peterson
  7. Christine Ponka
  8. Lily Jeromin
  9. Marina Peri
  10. Jenny Randolph
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. Ann Schaefers-Coles
  4. Lana Macnider-Lazaridis
  5. Scott Baltes
  6. Paul Harris
  7. Robert Klawans
  8. Matthew Abbott
  9. Ray Gobis
  10. Sherri Breese
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 6
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Northwestern University Run for Walk 4.1 Miles

Finisher Count: 13
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Abbott
  4. Paul Harris
  5. Robert Klawans
Female
  1. Veronika Urban
  2. Grace Wasielewski
  3. Leslie Kelpsch
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. Grace Wasielewski
  3. Matthew Abbott
  4. Robert Klawans
  5. Paul Harris
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 6
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Fort2Base 10 & 3 Nautical Miles

Finisher Count: 17
Male
  1. Jonathan Cain
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Abbott
  4. Steve Breese
  5. Matthew Jeromin
  6. Paul Harris
  7. Robert Klawans
  8. Joe Vukits
Female
  1. Lana Macnider-Lazaridis
  2. Grace Wasielewski
  3. Lily Jeromin
  4. Donna Glade
  5. Barb McGovern
  6. Sarah Peterson
  7. Michelle Gallagher
  8. Donna Rizzo
Age-Graded
  1. Craig Gunby
  2. Grace Wasielewski
  3. Matthew Abbott
  4. Lana Macnider-Lazaridis
  5. Paul Harris
  6. Robert Klawans
  7. Jonathan Cain
  8. Steve Breese
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 7
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Buffalo Grove Stampede

Finisher Count: 10
Male
  1. Eric Erspamer
  2. Paul Harris
  3. Robert Klawans
  4. Israel Alberto
  5. Ian Rogenski
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Donna Glade
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Robert Klawans
  3. Paul Harris
  4. Eric Erspamer
  5. Ray Gobis
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 8
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Chicago Half Marathon

Finisher Count: 15
Male
  1. Ricardo Martinez
  2. Matthew Abbott
  3. Mark Przybyla
  4. Paul Harris
  5. Robert Klawans
Female
  1. Grace Wasielewski
  2. Sarah Peterson
  3. Mariposa Brant
  4. Barb McGovern
  5. Michelle Gallagher
Age-Graded
  1. Grace Wasielewski
  2. Mark Przybyla
  3. Matthew Abbott
  4. Robert Klawans
  5. Paul Harris
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 8
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Park Ridge Charity Classic

Finisher Count: 21
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Steve Breese
  3. Richard Siok Jr
  4. Matthew Abbott
  5. Jason Moderi
  6. Mark Przybyla
Female
  1. Veronika Urban
  2. Marina Peri
  3. Barb McGovern
  4. Leslie Kelpsch
  5. Donna Glade
  6. Jennifer Hill
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Craig Gunby
  3. Matthew Abbott
  4. Paul Harris
  5. Matthew Jeromin
  6. Robert Klawans
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 9
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Evanston Trick or Treat Trot

Finisher Count: 14
Male
  1. Matthew Jeromin
  2. Matthew Abbott
  3. Jason Moderi
  4. Craig Gunby
  5. Steve Breese
Female
  1. Sherri Breese
  2. Veronika Urban
  3. Grace Wasielewski
  4. Barb McGovern
  5. Leslie Kelpsch
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. Craig Gunby
  3. Grace Wasielewski
  4. Matthew Abbott
  5. Matthew Jeromin
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Best Scores Count: 9
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Top Finishers in Red Eye 8K

Finisher Count: 9
Male
  1. Jonathan Cain
  2. James Robertson
  3. Jason Moderi
  4. Mark Przybyla
  5. Dan Dworzynski
Female
  1. Lily Jeromin
  2. Leslie Kelpsch
  3. Donna Glade
  4. Jennifer Hill
Age-Graded
  1. Mark Przybyla
  2. James Robertson
  3. Jason Moderi
  4. Jonathan Cain
  5. Dan Dworzynski
See All Fast Trackers

Log in or become a member to see a lot more details!

Final Rankings — 2014

Best Scores Count: 10
Male
Alpha Division
Female
Alpha Division
Age-Graded
Alpha Division

Methodology

See the Rankings page for a complete description of the methodology formula.

About Racer Rankings

The above are automatically calculated rankings of racers who have competed in one or more CARA Circuit Races. Only members who have entered their results into the website are represented. These rankings are for fun, and are not intended to be used in any official capacity as certification of results or as proof of any achievement or record.